Põhjustab naha, silmade ja hingamisteede ärritust. Pikaajalisel kokkupuutel võib kahjustada maksa ja verd ning põhjustada vähktõbe.
Korduv või suures koguses sissehingamine põhjustab tuimestavaid mõjusid. Need võivad põhjustada teadvuse kaotust ja viia surmani. Metüleenkloriid muundub organismis süsinik monoksiidiks, mis vähendab vere hapniku kande võimet. Plahvatusohu tõttu mitte keevitada, lõigata või põletada vaate, mis sisaldavad või on sisaldanud metüleenkloriidi.
Enne kasutamist tutvu kindlasti ohutuskaardiga!
Pakume metüleenkloriidi 200L suletud metallvaatides.
Toiduainetööstuses moodustab see põhiosa küpsetuspulbrist, imab sisse külmkapi lõhnad.
Lisatakse ka ravimitesse, pesu- ja puhastusvahenditesse ning kosmeetika toodetesse.
Söögisoodat kasutatakse ka happesuse reguleerijana.
Keemiatööstuses kasutatakse seda värvi- ja lõhkeainete tootmisel ning tulekustutites. Kasutatakse ka heitgaaside puhastamisel ja paberi/tselluloosi tootmisel.
Naatriumbikarbonaati(söögisoodat) ei peeta ohtlikuks ei inimesele ega keskkonnale.
Kindlaksmääratud kasutusalad : klaasi-, majapidamiskeemia- ja keemiatööstus, raua- ja mitteraua metallurgiatööstus.
Kasutusalad, mida ei soovitata: puuduvad.
Põhjustab silmade ärritust.
Kui tolmusisaldus on kõrge või kui aine satub otse silma, võib see põhjustada ärritust, punetust, pisaraid, põletavat tunnet silmades või silma sidekesta põletikku. Kokkupuude nahaga võib põhjustada ärritust, punetust, naha kuivamist või sügelust. Sissesöömisel võivad tekkida mao limaskesta kahjustused, esineda oksendamist või kõhulahtisust. Pikemaajaline tolmu sissehingamine võib põhjustada kerget hingamiselundkonna ärritust, nina ja suu limaskesta ärritust või köha.
Naatriumnitrid on oksüdeeriv, mürgine ja keskkonna ohtlik toode. Võib põhjustada põlemist, allaneelamisel mürgine, põhjustab tugevat silmade ärritust ja on väga mürgine veetaimedele. Hoida pakendid tihedalt suletuna. Hoiustada originaalpakendites. Hoiduda kokkupuutest oksüdeerivate ainetega. Hoiustada eemal kuumusest, sädemetest ja lahtisest leegist.
Valem ja sünonüümid: C2Cl4, perkloroetüleen, tetrakloroetaan
Reaktsioonivõime: Võib laguneda valguse pikaajalisel mõjul.
Keemiline stabiilsus: Stabiilne soovitatud ladustamistingimustel.
Ohtlike reaktsioonide võimalikkus: Tugevad oksüdeerijad,leelismetallid ja leeliselised muldmetallid võivad põhjustada põlenguid või plahvatusi.
Tingimused, mida tuleb vältida: Vältida termilist lagunemist, mitte ülekuumutada.Hoida eemal lahtisest tulest, kuumadest pindadest ja süttivatest materjalidest. Hoida eemal otsesest päikesevalgusest.
Välditavad materjalid: Tugevad alused, oksüdeerijad, metallide soolad,teatud plastik materjalid,mitte raudmetallid (alumiinium, magneesium, tsink jne)